Exhibitions

Biblical plot in modern Ukrainian painting

Центр Культури «Вернісаж», м. Чернівці
Пасхальна виставка
твори сучасного українського мистецтва
проекта «Велична Біблія»
29.04 – 12.05.2021

Протягом всіх часів біблійний сюжет був основою творчості і безмежним джерелом натхнення для митців. Шедеври минулих століть і досі вражають і надихають нас, надають можливість доторкнутися до основ Слова Божого, відкривають  джерела мудрості, любові, вражають  своїми художніми  вершинами.
В  наш час біблійний сюжет також неймовірно актуальний і сучасний. В ці пасхальні дні наша країна відзначає свято Пасхи, що найкраще представлено Словом Божим. І пасхальні події, як і завжди,  лунають в серцях митців,  надихають на нове осмислення пасхальних біблійних  подій.
 Виставковий проект, присвячений святу Пасхи, надає можливість подивитися на ці історичні події через сприйняття  сучасного образотворчого мистецтва. Твори, представлені на проекті,  надають глядачеві змогу по-іншому подивитись на хрест, розмірковувати  над його сутністю. В ньому відтворена і присвячення своїй меті, і вибір між добром і злом, і  жертовна любов, і ідея воскресіння, що перемагає смерть.

«Бог же не є Богом мертвих, а живих, бо всі поруч з Ним  живуть!» (Лук.20:38)

Художники, що  представили свої твори на цей проект – з різних міст України. Багато з них – представники Ассоціації художників- християн. Вони творять в різних стилях і жанрах, але всіх об’єднує любов, пошана до Господа і  бажання в це свято поділитися своїм одкровенням з глядачем.

Художники, що представили свої твори:
Іван Гуцул, Світлана Михайлова (м. Київ), Анатолій Павелиця (м. Київ), Іван Драган (м. Львів), Яків Бурда (м. Київ), Гевразій (м. Чернівці),  Олександр Пастушенко (м. Рівне), Вовк Григорій (м. Одеса),  Геннадій Кім (Одеська область), Леся Семенюк (м.Рівне), Тетяна Павлик (м. Івано-франківськ), Євген Радзієвський, Борис Негода, Павло Солощенко (Полтавська область), Микола Мозговенко (Київська область).

Також в рамках пасхальної виставки кожен глядач зможе ознайомитись з дитячими творами , представленими на конкурс «Свято воскресіння». Діти з різних міст України, що представили свої твори для цього конкурсу, чекають на підведення підсумків конкурсу і будуть вдячні за глядацький відгук і оцінку їх творчості.
Нехай свято Пасхи і свято воскресіння Господнього стане початком нового життя для кожного, хто мав змогу доторкнутися до джерел Слова Божого!

Організатори: Центр Культури «Вернісаж»,  Асоціація художників-християн,  AXXgallery