Мозговенко Николай

Мозговенко Микола Іванович народився 21 січня 1947 року в селі Більківці Коростишівського району Житомирської області в сім’ї сільських інтелігентів. Після закінчення восьми класів Більковецької середньої школи поступив на навчання до Київського училища прикладного мистецтва на факультет «Художня обробка металу».

         Після закінчення навчання в 1967 році був покликаний на службу до лав Радянської армії в місто Іркутськ. Демобілізувавшись в 1970 році, влаштувався на роботу в місто Житомир в обласне управління зв’язку за вакансією інженера виробничої естетики. В цих же роках знайшов собі свою другу половину й одружився.

         У 1971 році разом з дружиною, яка, до речі, теж навчалася в Київському училищі прикладного мистецтва, удвох поступили на навчання в Харківський художньо-промисловий інститут на факультет «Інтер’єр та обладнання».

         У 1976 році після закінчення інституту був направлений на роботу на Боярський машинно-будівний завод «Іскра», де очолював відділ виробничої естетики.

         У вісімдесятих роках, отримавши квартиру, перейшов на роботу в Київський виробничий художньо-оформлюваний комбінат. У творчому доробку, в цей час, з’явилися роботи, пов’язані з проектуванням інтер’єрів та виконанням в натурі ряду монументально-декоративних робіт в  Києві, Броварах, Василькові, Боярці, Тарасівці, Білогородці,Сургуті (РФ).

         У роки перебудови працював в місті Хуст Закарпатської області, над виготовленням пам’ятників з граніту (м. Боярка, ТОВ «Заповіт»). В цей же час були виготовлені меморіальні дошки видатним людям, які проживали в м. Боярці: В. Самійленку, Шолом-Алейхему, художнику Богомазову.

         В творчому доробку художника дві персональні виставки в Боярці.

         Як наставник і популяризатор образотворчого мистецтва, працює з дітьми (Корнинська гімназія).

         З 1990 року являється членом Церкви християн-адвентистів сьомого дня. Віру свою сповідує в пейзажах, в сюжетах із Біблії (різьба по дереву, чеканка) і поетичних віршованих творах, невеличких ессе. Друкується в газетах «Сільські вісті», «Вічний Скарб», «Перемога». За власні кошти друкує невеличкі книжечки: «Джерела», «Твори», «с. Андрушки в творах мистецтва».

         Захоплюється малою пластикою (різьба по дереву), парковою скульптурою (Боярка, УТОС).

         На сьогодні Мозговенко проживає в мальовничому селі Андрушки, має двох дітей та чотири онуки.Работы художника