Литовское кафе
- Ширина см: 70
- Высота см: 50
- Техника: Масло
- Год написания: 2018
- Совет искусствоведа: Да
- Наличие рамы: Нет
- Основа: Холст
- Жанр: Пейзаж
- Современное искусство и абстракция: Постимпрессионизм
О художнике
Народився Віктор Гуцул 2 листопада 1990 року в с.Недобоївці Хотинського району, що на Буковині, в надзвичайно творчій сім’ї. Батько Віктора - знаний у нашому місті художник, кандидат мистецтвознавства, викладач К-ПНУ ім.І.Огієнка Іван Гуцул. Мати юнака - талановитий кондитер. Чи варто казати те, що обидвоє батьків ще й наділені неабиякими музичними здібностями? Як на мене, в такій сім’ї дитина була просто приречена на цікаве мистецьке життя й майбутнє. Після закінчення 9-ти класів середньої школи Віктор подався на навчання до Чернівецького художнього училища, згодом в К-ПНУ ім.І. Огієнка, де й успішно гризе граніт науки до нині.
Презентувати свої роботи на загал хлопець почав ще з 3 курсу, а першим важливим досягненням у виставковій діяльності вважає 4 курс. Саме тоді він із кількома своїми друзями влаштував експозицію під назвою «RestArt», яку мали нагоду переглянути кам’янчани та тернополяни. Пишається Віктор і перемогою в міжнародних художніх конкурсах, які проходили в Болгарії та Фінляндії. Також митець мав шанс відвідати провідні музеї світу, зокрема, побував у Німеччині, Нідерландах, Польщі, Росії та ознайомився з найвидатнішими шедеврами художнього мистецтва.
«Коли тільки починаєш працювати, то, перш за все, в творчості переважає академізм, адже це основа, на якій будується абсолютно все. Проте коли досягаєш певного рівня академізму, відчуваєш, що тобі цього мало. Тоді й починаються творчі пошуки себе як художника, хочеться створити власний почерк, за яким би тебе впізнавали. Наразі мені найбільше подобається авангардизм, люблю експериментувати».
Своїм учителем Віктор вважає батька, адже саме він навчив його не тільки живопису, а й самого життя. Також на творчість художника вплинули думки Бориса Негоди, Олександра Віштаченка та багатьох інших. Від усіх митців юнак намагався брати щось корисне і трансформувати це крізь призму власної свідомості.
Дивлячись на полотна Віктора Гуцула, легко зрозуміти його улюблені техніки - акрил, олійний живопис, мішана техніка (олія, акрил, різні шпаклівки).